Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
tel./fax.: 0-95 755 39 08
e-mail: biuro.sulecin@provincja.pl
Firma

Historia firmy


Zarząd Spółki to pasjonaci myślistwa z bogatym doświadczeniem w branży handlowej, od lat propagujący polską żywność na rynku krajowym i zagranicznym. Marka istnieje od 2006 r. Kluczowym momentem w historii rozwoju firmy było wydanie książki autorstwa byłego prezesa firmy, Krzysztofa Lechowskigo, pod tytułem „O jedzeniu. Szlakiem polskiej prowincji” (2013). Książka zwróciła uwagę odbiorców na bogactwo świata związanego z dziczyzną i kuchnią regionalną.


W 2016 roku nastąpiło przejecie i połączenie zakładu w Sulęcinie. Wybrany został nowy Zarząd firmy, a asortyment został poszerzony o wędliny. Od tego czasu firma ma strukturę dwuzakładową, z siedzibą główną i zakładem produkcyjnym w Tomaszówku, oraz drugim zakładem w Sulęcinie.

 


 

 

Misja firmyKreujemy kategorię polskiej dziczyzny na rynku krajowym i zagranicznym. Uczestniczymy w akcjach promocyjnych i prowadzimy działania reklamowe docierające do coraz szerszej grupy odbiorców. Współpracujemy z Lasami Państwowymi oraz Polskim Związkiem Łowieckim, a także z lokalnymi samorządami.

 

  • zawsze dbamy o pracowników
  • zaspokajamy potrzeby i oczekiwania konsumentów
  • angażujemy się w działalność społeczną
  • nieustannie uczymy się i dążymy do doskonałości

 

 

Trendy w odżywianiu


Dziczyzna wpisuje się w znaczące współczesne trendy kulinarne i związane ze stylem życia. Na jej rosnącą popularność ma wpływ szereg czynników.

 

  • słabnąca popularność mięsa hodowlanego
  • poszukiwanie droższej, ale zdrowszej żywności
  • rosnąca świadomość wpływu chemicznych dodatków na organizm człowieka
  • poszukiwanie nowych wrażeń kulinarnych
  • propagowanie idei zrównoważonego rozwoju

 


 

Perspektywy rozwoju


Planujemy inwestycje w rozwój technologiczny, organizacyjny i osobowy. Będziemy poszerzać wiedzę fachową i umiejętności oraz doskonalić system zarządzania jakością, tak aby jeszcze mocniej zaznaczyć pozycję przodującej firmy w regionie.
Stawiamy na dynamiczny rozwój branży i planujemy dalszą ekspansję na rynki europejskie. Prognozujemy wzrost sprzedaży dziczyzny w sektorze detalicznym i hurtowym w kraju, z jednoczesnym wzrostem wolumenu sprzedaży w eksporcie. W tym celu prowadzimy intensywną promocję dziczyzny jako alternatywy dla innych, szlachetnych mięs.

Nasze produkty
Dziczyzna Dzikie zwierzęta żywią się ziołami, liśćmi, pędami roślin, żołędziami, czasem grzybami. I biegają. Już sam tryb życia uwalnia je od tłuszczu. Dziczyzna ma w sobie niezbędne dla naszego organizmu sole mineralne i mikroelementy. Ma ich o wiele więcej niż mięso hodowlane. Dziczyzna została w swoisty sposób „przyprawiona” przez najlepszą z szefów kuchni – naturę.

+ więcej
Wędliny Wytwarzanie dojrzewających suszonych mięs i wędlin z dziczyzny jest trudne i czasochłonne. Już samo tworzenie receptur i ich weryfikacja zajęło nam wiele lat. Wykorzystaliśmy wiedzę i doświadczenie całych pokoleń pasjonatów kultywujących tradycyjne metody marynowania i powolnego wędzenia dziczyzny.

+ więcej
Grzyby Grzyby są tajemnicze i nieprzewidywalne. A także piękne i zmysłowe – ich smak i aromat intryguje, zaskakuje, zachwyca i pociąga. Pewnie dlatego my, Polacy, tak namiętnie je zbieramy. Grzyby są najbardziej tajemniczymi organizmami na ziemi.

+ więcej
Marynaty Leśne grzyby i owoce występują niestety tylko sezonowo. Wysypy borowików trwają niekiedy tylko kilka dni w roku. Ludzie chcąc cieszyć się nimi bez przerwy, stworzyli sposób na ich konserwowanie, między innymi w postaci marynat.

+ więcej
Przetwory Leśne owoce zawierają w sobie całe pokłady smaków i aromatów, których te sztucznie uprawiane od dawna nie mają. Żeby się o tym przekonać, wystarczy porównać głęboki i rustykalny smak tarniny zerwanej późną jesienią na skraju lasu, ze zwykłą śliwką z sadu.

+ więcej
ZOBACZ
WSZYSTKIE
PRODUKTY
Kontakt z nami

Provincja Sp. z o.o.

ul. Daszyńskiego 60

69-200 Sulęcin

tel./fax.: 0-95 755 39 08
e-mail: biuro.sulecin@provincja.pl

www.provincja.pl

Napisz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione.
Copyright 2018 @ provincja.pl
tworzenie stron www kraków